در گرامیداشت پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور شهردار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ابهر با حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا رحیمی امام جمعه این شهر دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ابهر،حاج آقا فخیمی رئیس شورای اسلامی شهر ابهر با تبریک پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز در کشور گفت : حضور حاج آقا رحیمی  در ابهر مایه خیر و برکت برای شهر بوده چرا که ما شاهد تلاش و زحمات ایشان در بعدهای مختلف ، خصوصاً در بعد فرهنگی و زیر ساخت های فرهنگی شهر بودیم و حقیقتاً دلسوزانه به عنوان پدر معنوی شهر از هیچ تلاشی برای شهر و ارتقای سطح فرهنگی شهر فروگذاری نکرده اند.

 رئیس شورای اسلامی شهر ابهر در ادامه از حمایت های معنوی امام جمعه ابهر حاج آقا رحیمی در امور شورا و شهرداری تقدیر و تشکرکرد .

در ادامه این دیدار مهندس قاسم پور شهردار ابهر نیز با تبریک دهه کرامت و سالروز اقامه اولین نماز جمعه از تلاش و جدیت حاج آقا رحیمی در مسائل فرهنگی ، اعتقادی و دینی و … شهر تقدیر و تشکر کرد .

شهردار ابهر با اشاره به تشکیل قرار گاه فرهنگی شهر به ریاست امام جمعه محترم ابهر گفت : پیگیری ها و تلاش های دلسوزانه امام جمعه محترم در خصوص مسائل فرهنگی شهر در قالب قرارگاه فرهنگی شهر قابل ستایش و تقدیر است چرا که ایشان به شخصه پیگیر همه امور بوده و هستند و امیدواریم با تلاش و جدیت و همکاری همه جانبه شاهد انقلاب فرهنگی و ترویج هر چه بیشتر مسائل دینی ، فرهنگی و … در شهر باشیم و ما نیز تا پایان خدمت خود در ابهر به همراه شورای محترم درکنار امام جمعه و ستاد نماز جمعه شهر به عنوان قرار گاه فرهنگی شهر بوده و هستیم .

شعبان ربی عضو شورای اسلامی شهر ابهر نیز در این دیدار به تبریک ایام به اهمیت جایگاه امام جمعه و نماز جمعه در شهر اشاره کرد و گفت : اتحاد و صمیمیت کنونی که در بین مردم وجود دارد از برکات وجود نماز جمعه بوده و امام جمعه محترم نیز در این خصوص تلاش فراوانی درجذب مردم به خصوص جوانان در نماز جمعه نموده است .

در ادامه حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا رحیمی امام جمعه محترم ابهر ضمن قدردانی از حضور شهردار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر در دفتر امام جمعه گفت : نماز جمعه قلب فرهنگی کشور است و توجه به این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

امام جمعه ابهر با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نماز جمعه پایگاه بصیرت افزایی و مبارزه با کانون فساد و فتنه است گفت : باید تلاش کنیم تا نماز جمعه ها را در سطح کشور پر شور و پر رونق برگزار کنیم و در جذب مردم به خصوص جوانان بیش از بیش اهتمام ورزیم .

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا رحیمی تاکید کرد نماز جمعه دنبال حزب نیست و مسیر نماز جمعه مسیر ولایت است چرا که نما زجمعه از شئونات اهل بیت (ع) می باشد .

رئیس قرار گاه فرهنگی شهر ابهر در ادامه سخنان خود به اهمیت نماز جمعه در احادیث و روایات اشاره کرد و گفت : همه عزیزانی که در برپایی هر چه با شکوهتر نماز جمعه دفتر امام جمعه و ستاد نماز جمعه را همراهی و حمایت کرده اند علی الخصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر که با انگیزه الهی در این راه قدم گذاشته ا ند تقدیر و تشکر است .

وی در ادامه با توجه به  اتمام دوره چهارم شورای اسلامی شهر در یکماه آینده گفت : شما آبرومندانه آمدید و با خدمات و تلاش هایی که برای رضای خدا و خدمت به مردم در این دوره نمودید آبرومندانه بدرقه می شوید .

حاج آقا رحیمی امام جمعه محترم ابهر در پایان به خدمات و تلاش های شهرداری و شورای اسلامی شهر ابهر در دوره چهارم اشاره کرد و گفت : احداث سالن همایش ۱۰۵۰ نفری که با پیگیری های مجددانه شهردار و شورای اسلامی شهر بوده آبروی این شهر در برگزاری همایش ها و سمینارها خواهد بود و مردم عزیز و بزرگوار ابهر نیز با رأی دادن دوباره به ۳ نفر از اعضای فعلی شورا برای خدمت در دوره پنجم نیز نشان از این دارد که مردم قدردان خدمات بوده و مهر تائیدی بر خدمت

گزاری شما اعضای محترم و شهردار پر تلاش می باشد