بعد از گذشت حدود ۴۵ روز  از آغاز به کار شوراهای اسلامی دوره پنجم ، پنجشنبه مورخه ۹۶/۰۷/۲۷ اعضای شورای اسلامی شهر ابهر به اتفاق شهردار جدید این شهر در اولین نشست خبری خود به سوالات خبر نگاران پاسخ گفتند :

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابهر ،  محمودی رئیس شورای شهر ابهر طی سخنانی به جایگاه و منزلت اهالی خبر و رسانه در شهرستان اشاره کرد و گفت : خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند و ما در شورای شهر تلاش خواهیم کرد از این ظرفیت استفاده نمائیم .

رئیس شورای اسلامی شهر ابهر با بیان اینکه تلاش می کنیم پاسخگوی شهروندان باشیم تصریح نمود عملکرد شورای دوره چهارم مثبت بود و کارهای خوبی را در ابهر شروع کردند و در عین حال برخی مشکلات هم هست که باید حل و فصل گردد .

محمودی با تقدیر از زحمات ارزشمند شورای دوره چهارم و شهردار سابق ابهر گفت خبرنگاران  انصاف را در درج خبر و انتقادات رعایت کنند .

محمودی افزود شعار ما فقط آبادانی شهر است و وارد مسائل حاشیه ای نخواهیم شد ، چرا که ما به عنوان نماینده مردم باید با عملکرد خودمان رضایت حداکثری را در بین شهروندان جلب نمائیم و عدالت در خدمات دهی به شهروندان خود را نشان خواهیم داد ، هر چند این عدالت در دوره گذشته هم بوده است . محمودی در پاسخ به سوال برخی خبرنگاران در خصوص عملکرد شورا گفت بنده به مردم ابهر قول می دهم کاملاً با آنان شفاف خواهیم بود و حتماً حرف و عمل ما یکی خواهد بود .

محمودی اضافه کرد در بحث انتخاب شهردار اولویت با نیروهای بومی بوده و ما از شهردار جدید در راستای توسعه و آبادانی ش هر حمایت خواهیم کرد . وی به عملکرد پرسنل و مدیران شهرداری اشاره نمود و افزود ناپاکی را از هیچ کسی قبول نخواهیم کرد و باید کسانی درشهرداری مسئولیت داشته باشند که پاک و پاک دست باشند ، هر چند مدیران ما در شهرداری همه از عزیزانی پاک دست هستند .

رئیس شورای شهر ابهر از راه اندازی اتاق فکر در شورای شهر خبر داد و گفت : در این اتاق فکر از کلیه صاحبان قلم و نخبگان شهر استفاده خواهیم کرد و یکی از مشکلات شهر ابهر طرح تفضیلی این شهر می باشد و ۷۰ درصد مراجعه کنندگان مردم به دفتر شورا در این خصوص است که امیدواریم با پیگیری های شهردار و حمایت های استانداری محترم این مشکلات حل شود .

وی با بیان اینکه اعضای شورا در راستای همدلی و همفکری حرکت می کنند خاطر نشان نمود برخی اختلاف سلیقه ها را ما قبول داریم و این یک امر طبیعی است و در عین حال همکاران من در شورای شهر با مردم شفاف خواهند بود و اگر گاهی برخی اختلاف ها وجود دارد صرفاً در راستای توسعه و آبادانی شهر ابهر است .

در این نشست ذوالقدریها شهردار منتخب دوره پنجم شورای شهر ابهر هم با تقدیر از اعتماد اعضای شورای شهر به ایشان از همکاری و همفکری خبرنگاران تقدیر کرد و گفت : شهر یک موجود زنده است و باید به شهر به صورت کامل پرداخته شود و سلامت شهر به زیر ساخت های آن شهر بر می گرد و ما تلاش می کنیم به زیر ساخت های شهر ابهر توجه ویژه ای شود . شهردار ابهر رمز موفقیت شهرداری و شورای شهر را همدلی و همفکری دانست و گفت خدا را شاکریم این همدلی در بین شهرداری و شورای شهر حاکم است .

ذوالقدریها به درآمد شهرداری ابهر در ۶ ماهه سال ۹۶ از محل ارزش افزوده اشاره کرد و گفت : در این مدت شهرداری ابهر فقط ۵/۵ میلیارد تومان از این محل اخذ کرده است و این در حالی است که در بودجه امسال ۳۰ میلیارد تومان در ۶ ماهه اول سال  پیش بینی شده بود ولی این باعث نخواهد شد که ما در خدمت رسانی به مردم قدر شناس ابهر کوتاهی کنیم  .

شهردار ابهر تصریح کرد : دنبال درآمدهای جدید در شهرداری هستیم و زمانی که بنده شهرداری را تحویل گرفتم فقط ۶۵۸ هزار تومان در حساب شهرداری پول بود . این مقام شهری اضافه نمود سلامت اداری برای ما بسیار مهم است و اگر کسی از مدیران شهرداری آن را نداشته باشد به وظیفه قانونی خودمان عمل خواهیم کرد و با کسی تعارف نخواهیم داشت وی با وجود برخی کمبودها و مشکلات زیر ساختی بر احداث استخر سر پوشیده در شأن مردم قدر شناس ابهر تاکید کرد .

مهندس ذوالقدریها در پایان سخنان خود با تقدیر از خبرنگاران گفت : انتظار می رود شما مثل گذشته کنار ما و پشتیبان ما در شهردار باشید تا بتوانیم با کمک شهروندان و مسئولین و شما خبرنگاران برنامه های خوبی برای شهر ابهر داشته باشیم که در جلسات آتی به برخی از برنامه های شورا و شهرداری اشاره خواهیم کرد.

در ادامه نجیب حسینی عضو شورای شهر گفت : نیت شورای شهر فقط خدمت صادقانه به مردم است و اعضای شورای شهر در راستای منویات حضرت آقا حرکت خواهند کرد .

وی با بیان اینکه وظیفه داریم برای مردم اطلاع رسانی شفاف داشته باشیم تصریح نمود حق و حقوق شهر را از مرکز استان طلب خواهیم نمود و با خرد جمعی حرکت خواهیم کرد شهرداری را باید یک نهاد فرهنگی بشناسیم و در این خصوص رسانه ها باید بازوی توانمند شهرداری در این خصوص باشند .

سپس خانم شیما افشاری به جایگاهع خبرنگاران اشاره کرد و گفت : در عصری زندگی می کنیم که مردم نیاز به رسانه ها و خبرنگاران دارند و اعتقاد داریم خبرنگاران باید طوری حرکت کنند که در شهر فقط آرامش حاکم باشد . افشاری گفت : خبرنگاران امین مردم هستند و ما خبر نگار رات به عنوان بازوی توانمند در کنار خودمان می بینیم .

خانم گنجی دیگر عضوشورای شهر هم گفت : خبرنگاران و مطبوعات در دوره چهارم کاملاً کمک یار ما بودند و در این دوره هم انتظار داریم مثل گذشته کمک یار شورا و شهرداری باشند . وی افزود در این دوره ما فقط دنبال اجرای کارهای عمرانی در شهر هستیم .

خانم دودانگه عضو دیگر شورای شهر هم گفت : ما نتظار داریم خبرنگاران با صداقت و بدون حاشیه مسائل اصلی شهر را پیگیری نمایند و دیدارهای عمومی شورای شهر با مردم در دستور کار ما قرار دارد .

الهیاری نائب رئیس شورای شهر از برخی سلیت های خبری انتقاد کرد و گفت : ما به عنوان نماینده مردم شبانه روز در خدمت مردم خواهیم بود و به حاشیه ها توجه نخواهیم کرد . در این نشست خبری عسگری عضو شورای شهر ابهر نیز با اشاره به جایگاه شهدا در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت : اگر امروز جایگاهی داریم به برکت خون شهدا است و باید برای توسعه و آبادانی شهر  تلاش کنیم . وی اختلاف نظر ها را در شورای شهر یک امر طبیعی دانست و گفت : اختلاف نظرها خود عامل رشد و ترقی شده است . وی با تقدیر از حضور خبر نگاران در این نشست خبری گفت : خبرنگاران چشم بیدار منطقه هستند و ما به حمایت های شما خبرنگاران نیاز داریم و انتظار ما این است خبرنگاران مشکلات شهر را به شورای شهر و شهردار انعکاس دهند .

عسگری افزود شورا با حمایت های مردم می تواند موفق باشد و در عین حال از نظرات مخالفان برای توسعه و آباداین شهر استفاده خواهیم کرد . گفتنی است در پایان این نشست خبری هدایایی از طرف شورا و شهرداری به خبرنگاران اهداء شد .