برای ایجاد تعامل و بررسی مسائل شهر ابهر اعضای شورای اسلامی شهر به همراه شهردار در دفتر مهندس رحمتی حضور یافتند .

در این دیدار محمودی رئیس شورای اسلامی شهر با قدردانی از مهندس رحمتی در اختصاص وقت ویژه به نمایندگان مردم در شورای شهر ابهر و توجه و التفات خاص در رسیدگی به مسائل ابهر گفت : نمایندگان مردم در شورای پنجم از بدو انتخاب با برگزاری جلسات متعدد به احصاء مشکلات و نیازهای شهر پرداختند و با تدوین برنامه ای منسجم به یاری خدا نسبت به حل آنها اقدام خواهند نمود .

محمودی با اشاره به اهمیت طرح تفصیلی در اجرای برنامه های شهری گفت : با ابلاغ این طرح و مغایرت آن با برخی از برنامه ها باعث مراجعه شهروندان زیادی به شورا و شهرداری گردیده به گونه ای که ۸۰ درصد مراجعات به شورا و شهرداری بدلیل ابلاغ و اجرای این طرح میباشد  و ارائه خدمات به شهروندان را با اختلال مواجه نموده است .

رئیس شورای شهر در ادامه با اشاره به معضل بازگشایی و تعریض معابر گفت : با راکد ماندن طرحهای مهم تعریض شهر دچار رکود گردیده و هزینه های سنگینی بر دوش شهر خواهد ماند. وی همچنین مشکل کمبود جا در آرامستان ابهر را مطرح کرده و گفت : امیدواریم با موافقت جنابعالی زمینه تملک زمینی در مسیر جاده ازناب مهیا و شرایط انتقال آرامستان به مکان جدید فراهم گردد که این انتقال هم باعث ایجاد طراوت و شادابی در شهروندان پیرامون آرامستان خواهد شد و هم از مناظر و چشم اندازهای ناموزون شهر کاسته خواهد شد .

سپس مهندس ذوالقدریها شهردار ابهر با بیان اینکه دوره انجام خدمت به مردم بسیار محدود است و باید تا حد امکان تلاش خود را بکار بندیم و در این مسیر به حمایتها شورا و دلگرمی شما امیدواریم اظهار داشت : باید این واقعیت را بپذیریم که جایگاه ابهر به عنوان شهر دوم استان در شأن  نام این شهر نیست و برای رساندن به جایگاه واقعی ابهر تمام همت خود را بکار ببندیم ، زیرا ابهر زمینه و آمادگی و شرایط لازم را برای ترقی و توسعه دارد که از جمله می توان با ایجاد منطقه گردشگری در حاشیه اتوبان و احداث بازارچه و شهرک نمایشگاهی و همچنین زیبا سازی و آزاد سازی محوطه حریم ابهر رود و ایجاد فضای گردشگری به این مهم نایل شد . وی در ادامه با اشاره به کاهش درآمدهای شهرداری از محل ارزش افزوده و ایجاد تعهدات مالی برای شهرداری و پرونده های حقوقی شهرداری را از جمله مشکلات شهرداری عنوان نموده و اظهار داشت : این عوامل منجر به افت شدید درآمدهای شهرداری گردیده است .

وی مغایرتهای طرح تفصیلی و حل مشکل فاضلاب شهری را از جمله  نیازهای  فوری و اصلی شهر عنوان کرد ه و اظهارامیدواری کرد با حمایت مسئولین استانی این مشکلات در اسرع وقت مرتفع گردد .

سپس هر یک از اعضای شورا با بیان دیدگاههای خود پیرامون مسایل ومشکلاتی همانند زمیهای قولنامه ای ،بافتهای فرسوده داخل شهر،مغایرتهای طرح تفصیلی ،مشکلات حقوقی ،افزایش محدوده طرح تفصیلی ،ایجاد مناطق گردشگری ،مشکلات ترافیکی ،تعرض معابر در شناط –ابهر – حسین آباد –شریف آباد،تامین اعتبار طرحهای تعریض  و تداوم جلسات با مسیولین استانی و کشوری به ارائه پیشنهادات خود به مهندس رحمتی پرداختند .

در ادامه معاون عمرانی استاندار با تبریک انتخاب اعضای شورا و شهردار ابهر گفت : مادامی که در این مسئولیت هستیم بنده را نیز یکی از اعضای شورا و مجموعه شهرداری بدانید که از هیچ کوششی در اجرای برنامه های شهری برای توسعه و عمران و آبادانی شهر کوتاهی نخواهیم نمود . وی با اشاره به ابلاغ طرح تفصیلی اظهار داشت : در بحث طرح تفصیلی اعتقاد بر این است که در این زمینه مردم باید به حقوق خود آشنا باشند و بیان و شناساندن خواسته و نیازهای آنها یکی از اصول مدیریت شهری می باشد که باید این حقوق و اصول بصورت متقابل بین مردم و مسئولین تبیین شود و شما می توانید در بحث طرح تفصیلی با دسته بندی خواسته ها و نیازها و اولویت بندی آنها و هماهنگی با سایر ادارات و آگاهی از برنامه های اجرایی ادارات نسبت به اهمیت طرحها در اجرایی  نمودن خواسته مردم و طرح تفصیلی اقدام نمایید .

رحمتی با اشاره به اینکه برنامه حضور مردم در ادارات منسجم نبوده و به بیشتر مراجعات حضوری مردم غیر ضروری میباشد گفت : باید با اصلاح سیستم اداری از اتلاف وقت مردم و حضور بی مورد آنها در ادارات کاسته شود و برنامه دیدارهای مردمی کانالیزه گردد .

معاون عمرانی استاندار با مژده به مردم ابهر موافقت خود را با ایجاد یک شهرک نمایشگاهی بزرگ جهت عرصه تولیدات و محصولات صنایع دستی و کشاورزی اعلام نمود و گفت : طرحهای خاصی برای عمران و ابادانی شهر ابهر در نظر دارم و در این مورد درخواست می کنم شورا در کنار شهردار و همگام با او بوده و باری از دوش شهرداری بردارد و جهت عمران و توسعه شهر از ورود به مسائل سیاسی ، حزبی ، جناحی خودداری کنید چون این اقدام به منزله آفت و سمی کشنده برای شوراهاست و تلاش کنید در بحث بدهی ها و درآمدها با مدیریت ویژه و ایجاد درآمدهای پایدار و جذب سرمایه گذار گامهای مهمی برداشته شود .

وی در پایان با بیـــان اینکه در اسرع  وقت بصورت ویژه از ابهر بازدیدی خواهم داشت گفت : از کارهای روزانه و افتادن در ورطه تکرار خودداری کنید تا بتوانید چشم اندازهای بزرگی در افق دید خود داشته باشید .

روابط عمومی شورای اسلامی شهر ابهر