به گزارش روابط عمومی شهرداری ابهر، ذوالقدریها شهردار ابهر در مراسم روز درختکاری ضمن عرض خیر مقدم و تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) تصریح کرد: درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت است و جلوه ای تجلی خداوند و مایه ی آبادانی و شاخص سرسبزی است
وی با بیان اینکه وظیفه همه ی ما این است در توسعه ی درختکاری و نگهداری از آنها کوشا باشیم، افزود: درختان به نوعی در زیبایی شهر و حفظ آرامش روحی و روانی شهر تأثیر دارند و امیدوارم بتوانیم شهری آرام و پرنشاط داشته باشیم .
شهردار ابهر تاکید کرد: در ایام پایانی سال محیطی آرام برای استقبال از سال نو فراهم خواهیم نمود.
ذوالقدریها اظهار کرد: در این مراسم قصد داریم چهارصد درخت و به یاد شهدای گرانقدر در همین محل بکاریم و ۶ هزار اصله نهال نیز توسط منابع طبیعی در اختیار ما قرار داده شده که در سطح شهرکاشته می شوند.
وی با بیان اینکه از خود شهروندان برای نگهداری درختان کمک خواهیم گرفت افزود: هر مغاره داری که جلوی مغازه خوددرختی بکارد وازآن مواظبت نمایددر عوارض نوسازی آن تخفیف داده خواهد شد.

محمودی رئیس شورای اسلامی شهر ابهرنیز در این مراسم با تبریک هفته منابع طبیعی وروز درختکاری تصریح کرد: این مردم از مسئولین گرفته تا دانش آموزان همه و همه در مراسم کاشت درخت حضور دارند و می گویند که شما حرکت کنید ما نیز حمایت می کنیم.
وی با بیان اینکه ما حمایت مردم و مسئولین را ارج می نهیم تاکید کرد: ان شاءالله که بتوانیم با تلاش در عرصه خدمت رسانی پاسخگو مردم باشیم
در ادامه این مراسم محمدیان معاون فرماندار ابهر در این آئین گفت: متاسفانه رفتار خوبی با طبیعت نداشته ایم و امروز روز آشتی با طبیعت است و در سرآغاز سال جدید امروز می خواهیم با طبیعت آشتی کنیم.
محمدیان، افزود: اگر نتوانیم آب، خاک، منابع طبیعی و مراتع را حفظ کنیم دست یابی به توسعه متوازن و پایدار غیر ممکن است و اگر می خواهیم جامعه سالم و توسعه پایداری داشته باشیم باید به طبیعت احترام بگذاریم.
معاون فرماندار ابهر تصریح کرد: هرچقدر توسعه و رشد ما متناسب و مطابق با توسعه زیست محیطی باشد قطعا این توسعه پایدار خواهد بود و ما باید منابع طبیعی را به‌عنوان بستری برای حیات انسان ها و زیر بنای توسعه پایدار برای خود و نسل های آیند حفظ کنیم.
وی با اشاره به اهمیت درخت و درختکاری، تاکید کرد: احترام به طبیعت و درخت در ایران ریشه تاریخی و دینی دارد و در طول تمدن ایرانیان جشن های متعددی برای گرامی داشت و آشتی با طبیعت برگزار کرده اند و در قرآن و روایت به حفظ و احترام به درخت و منابع طبیعی توصیه های فروانی شده است.

در ادامه این مراسم از ۶ طرح برگزیده فراخوان طراحی المان های نوروزی شهرداری با اهدالوح جایزه نقدی تقدیرشد
گفتنی است در پایان مراسم از نمايشگاه زیست محیطی که توسط دانش آموزان مدارس شهرستان و دوستداران محیط زیست در پارک بانوان حسین آباد برگزار شده بود بازدید بعمل آمد
شایان ذکر است دراین مراسم حضور سازمان های مردم نهاد، دوستداران محیط زیست،
حضور پر رنگ دانش آموزان و معلمان با کاردستی های زیست محیطی و گلهای پرورش یافته توسط دانش آموزان مدارس پایلوت که در قالب تفاهم نامه شهر پاک با شهرداری و جمعیت هلال احمرو اقشار مختلف مردم بخصوص بانوان فرهیخته مثال زدنی و قابل ستایش بود

در پایان مراسم در راستای ترویج فرهنگ درختکاری و اهمیت این مهم گل و نهال در بین حاضرین در مراسم توزیع گردید .