به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر ابهر و با مشارکت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و سازمان های مردم نهاد و اقشار مختلف مردم دومین همایش بزرگ پیاده روی ( قرار سبز ) برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری ، درسالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار و گرامیداشت دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک و هفته سلامت همایش پیاده روی قرار سبز با حضور دکتر عزیزی نماینده مردم شهرستان های ابهر ، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ، شهردار ابهر ، نائب رئیس شورای اسلامی شهر ، رئیس شبکه بهداشت و درمان ابهر و دیگر مسئولین ادارات و شهروندان رأس ساعت ۸ صبح روز جمعه مورخ ۹۷/۱/۳۱ از میدان تمدن به طرف مسیر زیبای بینا رود برگزار گردید که در طول مسیر به مناسبت روز زمین پاک شعارهای زیست محیطی توسط شهرداری نصب شده بود و شرکت کنندگان دراین همایش زباله های مسیر زیبای بینارود را جمع آوری کردند و تحویل ماشین های جمع آوری زباله شهرداری مستقر در مسیر دادند .
شایان ذکر است هدف از اجرای این برنامه ترویج ورزش پیاده روی و احترام به محیط زیست و حفاظت و قدردانی از نعمات الهی عنوان شد .
توزیع دستکش و کیسه های زباله در بین شرکت کنندگان مراسم توسط معاونت خدمات شهری شهرداری ابهر و بر پایی ایستگاه سنجش سلامت و انجام حرکات ورزشی به صورت گروهی توسط حاضران از دیگر برنامه های این مراسم بود . 

]