به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر ابهر و با همکاری سپاه ناحیه مجموعه فرهنگی شب های آسمانی در سومین سال متوالی در پارک پردیس ابهر با حضور شهردار ، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر افتتاح شد .

از اهداف برگزاری این مجموعه مقابله با جنگ نرم دشمن ، ارائه سبک زندگی ایرانی اسلامی به کودکان و نوجوانان ، حمایت از کالای ایرانی و کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده  عنوان شده است .

از جمله عناوین فعالیت های فرهنگی که در مجموعه شب های آسمانی از محل اعتبارات فرهنگی شورا و شهرداری و اختصاص هزینه غرفه ها و مکان نمایشگاه از طرف شهرداری به اجرا درآمده است اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء ارائه مشاوره های تحصیلی به خواهران و برادران و خانواده ها توسط اساتید مجرب ، برپائی غرفه شکوفه های آسمانی ویژه کودکان در بخش های نقاشی چهره ، قصه گویی ، مسابقه و بازی کودکانه  فعالیت می کنند .

همچنین در راستای حمایت از کالای ایرانی غرفه ارائه محصولات فرهنگی و بازی های فکری و ایرانی و غرفه نسیم بهشت ، آموزش نماز و سینما عمار برای پخش فیلم های جشنواره عمار از جمله  برنامه هایی است که در این مجموعه گنجانده شده است .

از دیگر برنامه های فرهنگی این مجموعه اجرای برنامه های شاد و مفرح در غالب جنگ شادی است که هر هفته روزهای پنجشنبه و جمعه رأس ساعت ۲۲ به صورت زنده اجرایی می گردد .

گفتنی است این مجموعه فرهگی همه روزه از ساعت ۱۹ الی ۱ بامداد در محل پارک پردیس ابهر برای بازدید عموم دایر می باشد.