مبادی ورودی شهر یکی ازمهم ترین ساختار کالبدی و فضایی در شهر است که مسافران از آن طریق با ورود به شهراولین تصویر از شهر را در ذهن خود تداعی می نمایند .

مبادی ورودی هر شهر به عنوان پیشانی شهر مورد توجه قرار می گیرد و باید از نظر طراحی متناسب به شرایط و شاخصه های آن منطقه در نظر گرفته شود .

شهردار ابهر با اشاره به اقدامات موثر شهرداری در خصوص انجام پروژه های مختلف عمرانی و خدماتی در شهر اظهار داشت : یکی از دغدغه های مهم شهرداری و شورای اسلامی شهر بحث ساماندهی و زیبا سازی ورودی های شهر است که استارت عملیات اجرایی آن در بلوار یادگار امام (ره) زده شده است .

مهندس ذوالقدریها با تاکید بر لزوم انجام برنامه ها و اهداف شهرداری مبنی بر توسعه فرهنگی و مشارکت اجتماعی و اقتصادی ، ورودی های شهر را اولین و تاثیر گذار ترین فضای شهری در مواجهه با شهر عنوان کرد و افزود : ورودی های شهر اولین تقاطعی هستند که مسافران و رهگذران دربدو ورود به شهر با آن روبرو می شوند و بخش عمده تصورات آنها در خصوص فرهنگ و آبادانی شهر در آن لحظه تشکیل می گردد . لذا ساماندهی و زیبا سازی شهر در اولویت شهرداری قراردارد .

وی تصریح کرد : در این خصوص  ساماندهی و زیبا سازی ورودی شهر از میدان شهدا به طرف میدان حر با جدول گذاری ، درخت کاری ، چمن کاری و پیور گذاری و نصب آلاچیق های متعدد و نشیمن گاه شروع شده که امیدواریم با تکمیل و بهره برداری از این پروژه بتوانیم در حد توان در راستای رفاه و آسایش شهروندان و مسافرین عزیز گامی هر چند کوچک برداریم .

شهردار ابهر در ادامه تصریح کرد : با توجه به اینکه حاشیه بلوار یادگار امام (ره) که به عنوان اصلی ترین ورودی شهر سالیان سال به حال خود رها شده بود امسال جز پروژه های اصلی شهر در اولویت قرار داده شده که به امید خدا استارت کار زده شده در آینده ای نزدیک شاهد تکمیل و بهره برداری آن خواهم بود و باید تلاش کنیم در شناسایی شهر به مسافران عزیز با ساماندهی و زیبا سازی ورودی شهر در توسعه و آبادانی و رونق اقتصادی شهر اقدام عملی انجام دهیم .