در راستای بالا بردن سطح بهداشت محلات و هم چنین ارتقای رفاه عمومی شهروندان ، احداث ادامه کانال در محله ۱۶ متری نیکان عملیاتی شد .

شهردار ابهر در جریان بازدید از روند اجرایی پروژه احداث کانال نیکان درگزارشی به پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری گفت : با توجه به ورود فاضلاب های خانگی به کانال و ایجاد بوی تعفن ناشی از راکد ماندن آب در آن منطقه تبدیل به گند آب شده بود شهرداری در راستای ارتقای رفاه عمومی و با هدف ارتقای سطح بهداشت آن محله اقدام به ادامه احداث کانال موجود در محله ۱۶ متری نیکان نمود .

مهندس ذوالقدریها اظهار داشت  : از انجا که کاهش خطر پذیری شهر در مقابل سیلاب یکی از پروژه های مهم در شهرداری است  با احداث ادامه این کانل سعی در جمع آوری و هدایت اصولی آب های روان داریم تا بدین طریق بتوانیم گامی در کاهش مشکلات شهروندان فهیم در این خصوص برداریم .

وی به انجام پروژه های عمرانی در خصوص جمع آوری آبهای سطحی در نواحی مختلف شهر اشاره ای کرد و گفت : در این خصوص شهرداری در سال جاری بیش از ۹ میلیارد ریال اعتبار برای احداث کانال ، دیوار حفاظتی ، بستر رودخانه و اصلاح ، تعریض و تعویض جداول سطح شهر هزینه کرده تا بخشی از مشکلات شهروندان در زمان بارش نزولات آسمانی را رفع نماید و رضایتمندی عمومی را در بر داشته باشد .

شهردار ابهر اعتبار تخصیص داده شده به پروژه کانال نیکان را نیز  ۲ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت : این پروژه به طول ۱۳۰ متر و عرض یک متر و ۳۰ سانتی متر و همچنین با ارتفاع یک مترو ۳۰ سانتی متردر حال احداث می باشد که در تلاش هستیم با تأمین اعتباری بتوانیم ادامه این پروژه را به مرحله اجرا در بیاوریم.