به منظور تبریک انتصاب رئیس اداره آموزش و پرورش اعضای شورا به همراه شهردار در محل کار او حضور یافتند .

در این دیدار مهندس ذوالقدریها شهردار ابهر با تبریک این انتصاب و اشاره به اهمیت و جایگاه خطیر آموزش و پرورش در رشد و تعالی دانش آموزان گفت : به دلیل تعدد حوزه کاری شورا و شهرداری با آموزش و پرورش نیاز به توسعه دامنه همکاریها در زمینه های فرهنگی ، آموزشی ، اجتماعی و حقوق شهروندی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و با ایمان به این مسئله که باید هر کار عمرانی یک پیوست فرهنگی داشته باشد هزینه و صرف هرگونه اعتبار برای آموزش و پرورش را نوعی سرمایه گذاری بر آینده منطقه و کشور می دانیم چون هزینه کرد در این مسیر باعث رشد فرهنگی و کاستن از ناهنجاریهای اجتماعی خواهد بود و آماده هرگونه همکاری با آموزش و پرورش هستیم .

سپس حاج آقا عسگری رئیس شورای اسلامی شهر ابهر با اشاره به حسن شهرت و سابقه مثبت خانوادگی مرحوم حاج توکل معروفخانی رئیس آموزش و پرورش در کارهای عام المنفعه وتسری این امربه ایشان گفت : تاکنون شورا و شهرداری مساعدتهای خوبی در جهت حمایت از امر آموزش و پرورش داشته و منبعد هم در این راستا با رعایت مسائل قانونی و در حد امکان مساعدتهایی را خواهیم داشت .

وی اافزود:ریاست محترم آموزش و پرورش نیز  از ایجاد کانال و ارتباط با مرکز استان و استفاده از پتانسل های افراد در استان و مرکز کشور جهت جذب منابع اعتباری غافل نشوند . چون آموزش و پرورش منشاء تحول گام مهم در رشد و توسعه کشور و منطقه می باشد و هرگونه صرف هزینه باعث کاهش هزینه در زمینه مسائل تربیتی و آموزشی در آینده کشور است .

سپس آقای محمودی عضو شورای اسلامی شهر ابهر با اشاره به محدودیتهای موجود در تخصیص مساعدتها به مدارس توسط شورا و شهرداری گفت : امیدواریم با همـــاهنگی بین آموزش و پرورش کمک ها از کانال ارتباطی آموزش و پرورش صورت گرفته و با توجه به نیازها و اولویت مدارس با نظارت آموزش و پرورش این درخواستها ارائه گردد .

در پایان معروفخانی رئیس آموزش و پرورش ابهر با تقدیر از حضور اعضای شورا و شهردار و قدردانی از اقدامات صورت گرفته در شهر گفت : حضور شما باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه مضاعف در ارائه خدمت به معلمان عزیز و دانش آموزان منطقه خواهد بود .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۷۰۰۰ دانش آموز مشغول تحصیل در شهرستان ابهر می باشند اظهار داشت زیر ساخت های آموزشی در شهر دچار مشکل بوده و وجود ۴۰ مدرسه فرسوده بیانگر این واقعیت است و باید برای تغییر ساختارها علیرغم مشکلات اقتصادی و مالی کشور تلاش کنیم و در این راه همراهی و همکاری و تعامل شورا و شهرداری می تواند کمک حال موثری برای ما باشد و کارهای ماندگار و مفیدی صورت پذیرد و استفاده از تجارت ارزنده اعضای شورا که از خانواده آموزش و پرورش می باشند زمینه همکاری را بیش از پیش فراهم خواهد نمود .

روابط عمومی شورای اسلامی شهر ابهر