به گزارش روابط عمومی شهرداری ابهر حجت اله عسگری در مراسم افتتاح سالن همایش نه دی ابهر با تقدیر از حضور شهروندان و مسئولان استانی و شهرستانی در این مراسم،عنوان کرد :سالن همایش ۱۰۵۰ نفری نه دی ابهر حاصل تلاش منتخبین در شورای شهر در ادوار گذشته وفعلی است.

وی ادامه داد:افرادی بسیاری برای به ثمر رسیدن این سالن تلاش کردند که از یکایک آنها به ویژه پرسنل شهرداری که در یک ماه اخیر به طور شبانه روزی در تلاش بودند تشکر می شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی پروژه قبل از شروع کار شورای اسلامی دورپنجم گفت : پیگیری به سرانجام رسیدن این پروژه در کوتاه ترین زمان از اولویت های شورای اسلامی دور پنجم بود که خوشبختانه به ثمر نشست

عسگری با اشاره به اینکه این پروژه در زمینی به مساحت ۴هزار متر مربع و ۲ هزار متر مربع زیربنا احداث شده است بیان کرد : برای بهره برداری ازین پروژه ۵ میلیارد تومان هزینه شده است که از این رقم ۳ میلیارد در دوره های گذشته شورا و ۲ میلیارد نیز در دور پنجم شورای اسلامی بوده است

وی با بیان اینکه انقلاب ما هنوز ادامه دارد،بیان کرد :همراهی مردم رمز تداوم انقلاب است مردم ما همان طور که در چهل سال گذشته پشتیبان انقلاب بودند قطعا در ادامه راه نیز پشتیبان نظام وانقلاب خواهند بود.

این مسول با تاکید بر اینکه تنها چیزی که ضامن پیشرفت واستحکام نظام است وحدت مردم و مسولان است ،گفت: همان طور که سال ۵۷ وحدت مردم زمینه پیروزی انقلاب را فراهم کرد تداوم این وحدت نیز دوام وبقای انقلاب را تضمین خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اتحاد وهمدلی مردم ابهر ستودنیست ،ادامه داد:به برکت همراهی مردم ومسولان برنامه های دهه فجر امسال با محوریت امام جمعه به بهترین شکل ممکن برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما لایق بهترین خدمات هستند ،گفت:حال که چهل سال از عمر انقلاب می گذرد مسولان باید بررسی روی عملکرد خود داشته واشکالات وضعف ها را برطرف ونقاط قوت را ارتقا بخشند تا شاهدبهترین شکل خدمت به مردم باشیم.

عسگری بابیان اینکه مردم ما باید با حس مطالبه گری مسولان رادر ادامه راه همراهی کنند ،بیان کرد:اگر حس مطالبه گری شکل گرفته در چند سال اخیر بین مردم چندین سال زودتر شکل می گرفت شاهد بسیاری از مشکلات امروز نبودیم.

وی با اشاره به تلاش های شورای اسلامی و شهرداری ابهر برای ارائه بهترین خدمات به ابهری ها،تصریح کرد:اعضای شورا وشهرداری با اتحاد وهمدلی حق وحقوق شهروندان را از مسولان مطالبه خواهند کرد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام رحیمی امام جمعه ابهر با بیان اینکه دین اسلام در آیه ۱۶۱ انعام صراط مستقیم رابرای ما ترسیم کرده است ،گفت:در روایات وتفسیر آیات این صراط مسیر پیامبر وائمه اطهار (ع)معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه قرآن بر شناخت راهور وراهبر تاکید دارد،گفت:اگر کسی راهبر وراهور خود را بشناسد مواظب راهزن خواهد بود.

وی با بیان اینکه در کنار هر راهور وراهبر یک راهزن نیز وجود دارد که قرآن ونهج البلاغه از راهزنان پرده برداری کرده است ،گفت:در قرآن از شیطان به عنوان راهزن یاد شده است که وقتی به طرف انسان می آید سم خود را می ریزد.

حجت الاسلام رحیمی با اشاره به اینکه قرآن دووظیفه مهم آبادی زمین وزمینه رابر عهده انسان گذاشته است،گفت:خداوند در آیه ۶۱ سوره هود به این موضوع اشاره کرد وبر ضرورت همراه بودن این دو با هم تاکید کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت حضور با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ،تصریح کرد:مردم با حضور خود در این راهپیمایی با شکوه مشت محکمی بر دهن امریکازده وبینی دشمنان رابه خاک خواهند مالید

امام جمعه ابهر درپایان ازهمه کسانی که در به ثمر رسیدن این پروژه نقش داشتند تقدیر کرده وگفت:از شهردار وشورای اسلامی دور پنجم که پیگیر این پروژه بودند ودر به ثمر نشستن آن پس از یازده سال نقش اساسی داشتند تقدیر وتشکر می شود.

 

نماینده مردم شهرستان های ابهر،خرمدره وسلطانیه در مجلس شورای اسلامی هم  در مراسم افتتاح سالن همایش نه دی ابهر با بیان اینکه این سالن همایش یکی از نیازهای اساسی ابهر بود ،عنوان کرد : ساخت پروژه های این چنینی که زمینه را برای گردهمایی ها ودلگرمی مردم فراهم کند  باید تداوم داشته باشد

محمد عزیزی گفت : با افتتاح بزرگترین سالن همایش های استان در شهر ابهر، همه مردم شهرستان از مزایای این پروژه برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه بانوان در رشد وپیشرفت جامعه ،بیان کرد:جای استخر ویژه بانوان در ابهر خالی است لذا باید اهتمام لازم برای کلنگ زنی آن وجود داشته باشد تا شاهد ارتقای سرانه های ورزشی در بین بانوان باشیم

وی با اشاره به فرا رسیدن ۲۲بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ،ادامه داد :بسیاری از رسانه ها ونااهلان انقلاب ادعا می کردند ایرانی ها چهل سالگی انقلاب را نخواهند دید اما ملت ایران فردا محکم تر از همیشه پیام انقلاب رابه گوش جهانیان خواهند رساند

نماینده مردم ابهر،خرم دره وسلطانیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم هر آنچه در وجود دارند باید فردا به منصه ظهور گذارند ،ادامه داد:تجمعات وراهپیمایی ها باید در بخش ها وروستاها برگزار شود.

عزیزی با تاکید بر اینکه از شرکت های منطقه محکم دفاع خواهد شد ،گفت:اجازه تخریب هیچ شرکتی در ابهر داده نمی شود.

وی با بیان اینکه طی ماه های آینده شرکت های خوبی در منطقه افتتاح خواهد شد ،گفت:از مهم ترین این شرکت ها می توان به افتتاح فولاد ناب آرش با اشتغالزایی هزار نفر،شرکت اطلس جین با اشتغالزایی  ۸۰۰ نفر ،شرکت مه ریس با اشتغالزایی ۶۰۰ نفر وشرکت فولاد کاران با اشتغالزایی ۵۰۰ نفر اشاره کرد.

عزیزی در ادامه یاد آور شد:علی رغم تمام حاشیه سازی ها برای شرکت پارس حیات  بخش شوینده شرکت با نام پاک حیات با ۸۰ میلیون یورو آماده افتتاح است.

وی  با اشاره به اینکه امکان کلنگ زنی هیچ پروژه جدید در کشور وجود ندارد ،گفت:علی رغم کمبود اعتبارات تمام تلاش خود را به کار بستیم تا کد ملی برای تعریض جاده ابهر به قیدار وتبدیل به جاده اصلی اخذ شود.

عزیزی  با بیان اینکه مردم ما همواره در صحنه های مختلف انقلاب حضور جشمگیر داشته اند ،بیانکرد:ملت ایران با حضور مجدد خود در راهپیمایی روز ۲۲بهمن  نقشه دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.

عزیزی با تقدیر از حضور مردم در مراسم افتتاح سالن نه دی ،ادامه داد:ازهمه کسانی که در به ثمر نشستن این پروژه نقش داشتند به ویژه شهردار واعضای شورای اسلامی دور پنجم تقدیرو تشکر می کنم.

 

علی حیدری فرماندار شهرستان ابهرنیز در مراسم افتتاح سالن همایش نه دی ابهر با تقدیر ازشهردارو اعضای شورا دور پنجم ،اظهار کرد:شورا وشهرداری علی رغم وجود هجمه های فراوان بدون توجه به حاشیه ها با تمام توان برای به ثمر نشستن این پروژه تلاش کرده واجازه افتتاح ناقص سالن را ندادند.

وی با اشاره به نقش تاثیر گذارشهردار و اعضای شورا ی دوره پنجم در افتتاح سالن ،ادامه داد:چندین جلسه برای افتتاح این سالن با شهردار واعضای شورای اسلامی شهر با مسولان کشوری برگزار شده است .

حیدری بابیان اینکه ابهر از شهرهای غنی استان است ادامه داد:علی رغم تمام ظرفیت های فرهنگی وهنری جوانان ابهر بی نصیب از سالن سینما واماکن فرهنگی است .

وی با بیان اینکه در خشکسالی اعتبارات کارهای خوبی در شهرستان صورت گرفته است،بیان کرد:علی رغم کمبود اعتبارات تلاش شهردار و اعضای شورای اسلامی  براین است که کارهای خوب باکمترین اعتبارات اجرا شود.

در ادامه محمد رضا ذوالقدریها شهردارابهر با تقدیر از حضور مردم در مراسم افتتاح ،عنوان کرد:امید واریم با همکاری مردم شاهد پروژه های پیشرفته وبهتراز این در شهرستان باشیم.

وی با قدردانی از همه کسا نی که در به ثمر نشستن این پروژه به ایفای نقش پرداختند ،ادامه داد:گلنگ احداث این پروژه در سال ۸۵ به زمین زده شد وبیشترین کار فیزیکی نیز در شورای چهارم وپنجم انجام شد.

شهردار ابهر با تاکید براینکه این پروژه یکی از مهم ترین زیر ساخت های فرهنگی شهر بعد از انقلاب است ،ادامه داد:امید واریم افتتاح این پروژه گامی رو به جلو در مسیر رشد فرهنگ ابهر باشد.

وی با تقدیر از فرماندار ونماینده شهرستان که در چندین جلسه پیگیر حل مشکلات طرح تفضیلی  بودند ،گفت:با تلاش های صورت گرفته آرامستان جدید ابهر با ۲۰ هکتار زمین تملک شده در جاده ازناب درحال اجراست.

این مقام شهری با اشاره به کلنگ زنی پروژه تجاری ،فرهنگی واقامتی پردیس سینمایی ابهردر آینده نزدیک،گفت: برای احداث این پروژه دونیم میلیارد وام اخذ ومجوزهای لازم صادر شده است.

ذوالقدریها تاکید کرد:این پروژه در زمینی به مساحت ۴ هزارمتر مربع در ۴ طبقه احداث خواهد شد که این طبقات شامل سینما ،مکان اقامتی ،تجاری وپارکینک خواهد بود که به محض مشخص شدن پیمانکار با توجه به تامین اعتبار صورت گرفته کلنگ زنی خواهد شد.

کلنگ زنی استخر جدید از دیگر خبرهای خوش شهردار ابهر در این جلسه بود که به محض حل مشکل تملک زمین این پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای باز طراحی پارک پردیس ابهر۶۰۰میلیون تومان هزینه شد ،گفت :ادامه پروژه نیز از ضلع غربی از ابتدای سال جاری شروع خواهد شد.

شهردار ابهر عنوان کرد:با یک سرمایه گذار جدید نیز برای دستگاههای جدید با هزینه یک میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان عقد قرارداد شده است.

وی با تاکید براینکه تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مردم به کار خواهیم بست ،گفت:لبخند رضایت مردم خستگی را از تن خادمان آنها در شهرداری به در خواهد کرد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از ۴۰ چهره برتر شهرستان در حوزه های مختلف علمی ، فرهنگی هنری و ورزشی و همچینین از خانواده های معظم شهدا تجلیل به عمل آمد

همچنین داریوش کاردان بازیگر سرشناس سینما وتلویزیون نیز مهمان ویژه این برنامه بود.