رئیس شورای اسلامی شهر ابهر گفت:حضرت زهرا (س) الگویی شایسته برای بانوان جهان است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابهر حجت اله عسگری رئیس شورای شهر ابهر در مراسم تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری و شورای اسلامی شهر  ابهر در مراسم ضمن تبریک میلاد  با سعادت حضرت زهرا (س) وروز زن اظهار کرد : حضرت زهرا القاب متعدی دارد که یکی از این لقب ها که شهرت بیشتری دارد ام ابیها است .

 وی با بیان اینکه حضرت زهرا با نویی است که در حق پدر خود مادری کرده است،ادامه داد:از حضرت رسول (ع) روایت داریم وقتی  حضرت فاطمه درمحراب می نشستند از محرابشان نوری بر می خواست وبه سمت آسمان می رفت که ملائک توسط آن نور حضرت زهرا (س) را مشاهده می کردند

وی عنوان کرد:همان طور که در روز وفات حضرت زهرا (س) اختلاف نظر وجود دارد در روز میلاد این بانوی بزرگوار نیز اختلاف است

عسگری با بیان اینکه حضرت زهرا اولین مدافع ولایت ونبوت است تصریح کرد:سخن گفتن از خصایص وویژگی های حضرت فاطمه از عهده ما خارج است.

 رئیس شورای شهر ابهر با تاکید بر اینکه زنان ما بایدحضرت فاطمه (س) رادر زندگی خود الگو قرار دهندادامه داد:حضرت فاطمه (س) در طول عمر کوتاه خود موردی از حضرت علی در خواست نمی کند که از عهد ه ایشان خارج باشد.

این مسئول بابیان اینکه حضرت زهرا (س)شهیده ولایت است ، یادآور شد:داستان های مختلفی از زندگی کوتاه حضرت فاطمه در کتب مختلف شیعه و سنی نوشته شده است که بانوان ماباید مطالعه این کتاب ها و عمل به آنهارا سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

عسگری در پایان بااشاره به ضرورت حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی یادآور شد: اغلب بانوانی که در دستگاه های اجرایی در حال فعالیت هستند در انجام کارهای خود دقت بیشتری داشته و کارهای خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند

در ادامه جلسه شهردار ابهرضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با بیان اینکه روز زن ، روز ایثار،فداکاری، عشق ومحبت است گفت :زیباترین الفاظ از بیان مقام مادر عاجز است.

محمدرضا ذوالقدریها با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) الگویی برای تمام بشریت است یادآور شد : الگو گیری از این بانوی بزرگوار تنها مختص زنان نبوده بلکه زندگی سرتاسر درس این بانوی بزرگوار سرمشقی برای تمام مردان و زنان عالم است .

وی با اشاره به اینکه اگر الگوی ما در زندگی حضرت فاطمه باشد راهمان را گم نخواهیم کرد ادامه داد : الگو گیری از ولایت پذیری حضرت زهرا ( س)  سبب خواهد شد که به سرمنزل مقصود برسیم.

شهردار ابهر با تاکید بر اینکه حضور بانوان در جامعه یک فرصت است که میتواند جامعه را به رشد و شکوفایی برساند عنوان کرد : بانوانی که بعد از انقلاب در عرصه های مختلف اجتماعی فعال بوده اند به خوبی امتحان خود را پس داده و این موضوع را به اثبات رسانده اند .

ذوالقدریها با اشاره به اینکه بانوان سنگ صبور هر جامعه هستند بیان کرد : بانوان تمام تلاش خود را به کار میگیرند تا مسائل جامعه و خانواده را به بهترین شکل مدیریت کنند.

این مقام شهری با تاکید براینکه راه حضرت زهرا (س) راه اسلام است یادآور شد : هرکسی که راه این بزرگ بانوی اسلام را ادامه دهد در واقع راه اسلام را ادامه داده است .

شهردار ابهر با اشاره به نقش موثر بانوان در امور شهری اضافه کرد : اگر شهرداری موفقیتی را در عرصه ای به دست آورده است بدون شک زنان و بانوان نیز در این موفقیت سهیم بوده اند.

ذوالقدریها در پایان تاکید کرد: باید فضا برای حضور بانوان در جامعه فراهم و بسترهای لازم برای فعالیت آنها آماده گردد.

در ادامه جلسه نجیب حسینی عضو شورای اسلامی شهر ابهر نیز ضمن تبریک روز زن ومیلاد با سعادت حضرت زهرا (س) اضهار کرد: تولد حضرت زهرا (س) را قدسیان وعرشیان با تکبیر وتسبیح جشن گرفتند.                                                              

رئیس کمسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی  شهر ابهر، ولایت پذیری  را بزرگترین درس  این بانوی بزرگوار برای مسلمانان عنوان کرد وگفت :امید واریم همه ما همواره پیرو خط ولایت بوده واز ارزشهای  والای ایشان بهره کافی راببریم                          

در ادامه این مراسم نایب رییس شورای اسلامی شهر ابهر با بیان اینکه شبیه ترین انسان ها به حضرت فاطمه زهرا (س) امام زمان (عج) هستند گفت : امام زمان (عج) نیز مانند مادر بزرگوارشان هم در زمان و هم در مکان گمنام هستند پس اگر میخواهیم امام زمان خود را بشناسیم باید حضرت زهرا (س) را به خوبی بشناسیم.

شیما افشاری با اشاره به سختی کار بانوان شاغل عنوان کرد : بانوان شاغل دو برابر بانوان خانه دار مسئولیت به دوش می کشند زیرا هیچ فرزندی از مادر شاغل خود انتظاری کمتری نسبت به مادران دیگر ندارد.

در ادامه این جلسه نیزدودانگه دیگر  عضو شورای شهر نیز ضمن تبریک روز مادر وبا بیان اینکه هویت وشکل گیری خانواده به عملکرد بانوان باز می گرددگفت:اگر یک مادر یا همسر عملکرد مطلوبی نداشته باشد قطعا سعادت یک خانواده دچار تزلزل خواهد شد.

 وی تصریح کرد برای اینکه یک زن عملکرد موفقی در جامعه داشته باشد باید از حقوق خود آگاه باشد چرا که هر چقدر بانوان به حقوق خود علم بیشتری داشته باشند می توانند عملکرد مطلوب تری در خانواده وجامعه داشته باشد.

 وی با بیان اینکه از زن می توان به عنوان یک مدیر نیز نام بردگفت:زن مدیر خانواده خود است  وهر چه این مدیریت قوی تر باشد قطعا خانواده با سعادت بیشتری همراه خواهد بود.

دودانگه با اشاره به اینکه زن علاوه براینکه در خانواده یک همسر ومادر است یک پرستار ،مهندس،پلیس ومعلم نیز است، تصریح کرد: عملکرد فرزندان وهمسر در خانواده ارتباط مستقیمی با عملکرد زن ومادر خانواده دارد

 در ادامه این جلسه نیز گنجی دیگر عضو شورای شهر ابهر با تبریک ایام با سعادت میلاد حضرت زهرا سلام الله اظهار کرد:امید واریم بتوانیم تمام مراحل زندگی  حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهیم .

 وی اظهار کرد:فراهم ساختن بسترهای رفاهی وتفریحی از خواسته های بانوان است که اعضای شورا وشهرداری باید گام های موثری در این بخش را بردارند.

در ادامه این جلسه نیز معتمد آرا با بیان اینکه هر چه در مورد حضرت فاطمه(س) صحبت کنیم نخواهیم توانست دینی را که نسبت به این بانوی بزرگوار داریم ادا کنیم افزود:این روز از آن جهت مقدس شناخته شده است که ما به ارزش وجایگاه زن در جامعه نگرش وتوجه ویژه داشته باشیم .

وی تاکید کرد:ما نباید از برخی مسائل وموارد که در جامعه در حوزه بانوان اتفاق می افتد به دور باشیم زیرا زنان نیز عضوی از این جامعه هستند.

معا ون شهردار ابهر گفت:امروز نیاز داریم در مجموعه شهرداری بانوان طلایه دار کارهای فرهنگی باشند ،وی اظهار داشت اگر امروز آسیبی در جامعه وجود دارد به دلیل عدم توجه به مسائل فرهنگی است لذا انتظار مردم از بانوان در مجموعه شهرداری این است که  پیشروی کارهای فرهنگی باشند.

 معتمد آرا اضافه کرد:افتتاح سالن نه دی بهانه خوبی برای تدارک برنامه های فرهنگی برای اقشار مختلف جامعه از جمله بانوان است.

 در ادامه این مراسم نیز حجت السلام عزیزخانی با بیان اینکه حضرت زهرا سلام الله تنها متعلق به بانوان نیست اظهار کرد : از امام زمان علیه السلام روایت داریم که ایشان الگوی خود را حضرت زهرا سلام الله معرفی می کنند .

وی با بیان اینکه یکی از معظلات جامعه ما این است که مردان وزنان با حقوق خود آشنا نیستند افزود:اگر حقوق زن ومرد به جامعه تفهیم شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

شایان ذکر است در پایان مراسم به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) از بانوان شاغل در شهرداری وشورای اسلامی  شهرابهر تجلیل به عمل آمد