شهردار ابهر گفت : فازدوم و سوم پارک پردیس شامل باز طراحی ضلع غربی و همچنین تجهیز و باز سازی شهربازی با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابهر، محمدرضا ذوالقدریها در مراسم روز درختکاری در پارک پردیس ابهر ، با تقدیر از حضور با شکوه مردم و سمن های دوستدار محیط زیست ، افزود :به دلیل اهمیت پارک پردیس و حاشیه رود خانه ابهر رود این مکان را برای برگزاری مراسم روز درختکاری مناسب دانستیم تا اهمیت و نقش این منطقه در شکل گیری شهر ابهر را به نسل آینده بیان کنیم.

وی با اشاره به جنگل های منحصر به فرد حاشیه رود خانه ابهر رود ، اظهار کرد: با وجود اینکه از جنگل های زیبایی که در گذشته در حاشیه این رود خانه وجود داشت بخش اندکی بر جای مانده همه ما باید در حفظ این میراث گرانبهای نیاکان خود تلاش کنیم .

شهردار ابهر تصریح کرد : با توجه به اینکه پارک پردیس که در ضلع جنوبی رود خانه قرار گرفته و مالکیت آن بر عهده شهرداری است به سهم خود در حفظ و زیبا سازی آن اقداماتی انجام دادیم.

وی یادآور شد :به دلیل ناراضی بودن مردم از پارک پردیس باز طراحی آن در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه مورد رضایت شهروندان واقع شد و با توجه به اعلام آمادگی یک سرمایه گذار برای باز طراحی فاز دوم و سوم پارک پردیس این پروژه ها به طور همزمان آغاز خواهد شد.

ذوالقدریها بیان کرد : این پروژه شامل باز طراحی پارک از سمت بلوار منابع طبیعی و همچنین تجهیز و باسازی بخش شهربازی با سرمایه یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان است.

وی خاطر نشان کرد :تمامی پروژه ها ی که شهرداری آغاز کرده در سریع ترین زمان ممکن به مردم تحویل داده مگر اینکه پروژه سنگین بوده واز نظر زمانبندی نیاز به زمان طولانی تری داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر ابهر نیز در این مراسم با بیان ارزش درخت و درختکاری از نظر آموزه های دینی ابراز کرد: پس از انقلاب روز درختکاری در کشور اهمیت ویژه ای یافته است.

حجت اله عسگری تصریح کرد : ارزش و جایگاه منابع طبیعی و درختان در زندگی بشر را باید به فرزندان خود یاداوری کنیم تا دوستدار طبیعت باشند چرا که درخت موجودی زنده و ضامن سلامتی انسان است

وی خاطر نشان کرد : همکاران ما در شورای اسلامی تاکید دارند برای انجام هیچ پروژ ه ای درختی قطع نشود ودر صورتی که به اجبار این اتفاق افتاد به جای آن درخت ، ۱۰ نهال غرس شود .

رئیس شورای اسلامی شهر ابهر: یادآور شد: روزی که مجبور به قطع درختان بلوار منابع طبیعی شدیم با همکاران خود عهد بستیم صدها درخت به جای آن درختان بکاریم .

وی تاکید کرد: افرادی که با درخت سرو کار دارند و با طبیعت مانوس هستند گرد پیری کمتر بر چهره آنها می نشیند و معمولا عمر طولانی دارند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام جعفر رحیمی امام جمعه ابهر ضمن تقدیر از برگزار کنندگان مراسم ادامه داد: در دین مبین اسلام به قدری جامع و کامل است که در تمام زمینه ها حرف برای گفتن دارد، تصریح کرد از خاک گرفته تا آب و جنگل معدن و سد سازی در قرآن بیان شده است.

وی با بیان اینکه دین اسلام دین انسان سازی است ، گفت : متاسفانه علی رغم دارا بودن بهترین و عمیق ترین مسایل علمی در اسلام به آنها توجه چندان نشده و عمل نمی شود .

این مسئول تاکید کرد: در همه حوزه ها باید تشریفات را کنار گذاشته و به صورت عملیاتی وارد میدان شد.

در ادامه مراسم روز درختکاری معاون فرماندارابهر با تقدیر از برگزار کنندگان مراسم گفت:حضور مردم در این مراسم نشان از علاقمندی آنها به درخت و منابع طبیعی است.

علی محمدیان با تاکید برضرورت همواری شهروندان در امور شهر تاکید کرد : از اقداماتی که در راستای تامین نظافت شهر می توان انجام داد قدم اول بسته بندی مناسب زباله و تفکیک آن از مبدا است.

شایان ذکر است به مناسبت روز درختکاری ۴۰۰ اصله نهال به یاد شهدای شهرستان ابهر در پارک پردیس ابهر غرس شد .

لازم به ذکر است پیوست فرهنگی این مراسم شامل مسابقه نقاشی کودکان با موضوعیت طبیعت و درختکاری همچنین آموزش غرس نهال وآموزش نگهداری صحیح نهال ، اهدا گل به کودکان ، نقاشی چهره کودکان در غرفه خیرین سلامت آموزش پرورش و سازمان های مردم نهاد از جمله موسسه زیست محیطی اریکه سبز اجرا شد.

در پایان به دانش آموزان شرکت کننده در مراسم از سوی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابهر جوایزی اهدا شد.