به گزارش روابط عمومی شهرداری ابهر محمد رضا ذوالقدریها در جلسه مدیران شورای اداری شهرداری با بیان اینکه ۶۰ درصد از بوجه شهرداری و۴۰ درصد نیز عمرانی است افزود: برای رعایت این توازون ا مسال ناچار به افزایش بوجه شدیم .

وی با اشاره به اینکه بودجه امسال شهرداری ابهر ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است بیان کرد: تحقق این بودجه نیازمند تلاش وجدیت همکاران در حوزه های مختلف است

وی اشاره به جمعیت ۱۰۰هزار نفری ابهر تصریح کرد با تقسیم این بودجه سرانه هر شهروند ابهری ۵۰۰ هزار تومان است که مبلغ بسیار ناچیزی برای خدمت رسانی بهتر با توجه به تورم موجود برای مردم است .

ذوالقدریها با تاکید براینکه هزینه های جاری حتما باید مدیریت شود ادامه داد:علی رغم کمبود اعتبارات از هیچ تلاشی برای خدمات رسانی به شهروندان ابهری دریغ نخواهد شد.

وی با اشاره به تحقق بودجه پیش بینی شده سال قبل یاد آور شد: تحقق این بودجه بیان گر این است که کار سیستمی شهرداری روغلطک  افتاده وانجام می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری ابهر از کاهش ارزش افزود متضرر شده اس گفت : در سال ۹۵ ارزش افزوده دریافت شده توسط شهرداری ۳۱ میلیارد تومان بوده ودر سال ۹۷ این  مبلغ به ۲۰ میلیارد تقلیل یافته است که ۱۱ میلیارد کاهش دارد.

شهردار ابهر بابیان این  مطلب که عوارضات ساخت وساز جز عوارض های ناپایدار شهرداری است ونمی توان زیاد به تکیه کرد گفت : در بوجه سال قبل بیشترین تکیه بر روی عوارضات ساخت وساز بود.

این مسول  با اشاره به این نکته که صدور پروانه نسبت به سال ۹۶ هم از نظر تعداد وهم از نظر مساحت کم شده اما از نظر درامدی افزایش داشته است بیان کرد در سال ۹۷ در مجموع ۵۷۴ ودر سال ۹۶ نیز ۵۹۲ پروانه صادر شد که از نظر زیر بنا در سال ۹۷ حدود ۱۶۴ هزار متر ودر ۹۶ نیز ۲۲۴ هزار متر مربع  که این میزان نسبت  به سال قبل کمتر  شده است.

وی با تاکید بر این مطلب که برای تحقق بودجه در سال جاری باید تلاش شود ردیف های در آمدی غیر فعال ،فعال شود گفت: یکی از این بخش ها بخش سرمایه گذاری است.

ذوالقدریها ادامه داد: شهرداری ابهر از شهرداری های موفق در جذب سرمایه گذار بوده است که در سال های گذشته با هشت مورد بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان جذب سر مایه از طریق بخش خصوصی داشتیم.

شهردار ابهر با اشاره به اینکه پتا نسیل های خوبی برای سرمایه گذاری در شهر ابهر وجود دارد تصریح کرد:با بهره گیری از امکانات موجود می توان در امر سرمایه گذلری وارزش افزوده موفق عمل کرد