در جلسه ای با حضور شهردار ابهر ونجیب حسینی رئیس کیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ابهر ومعاونین اداری مالی وخدمات شهری از نفرات برتر جشنواره رنگ آمیزی تخم مرغ های نوروزی با هدا لوح تقدیر وهدایا تقدیر به عمل آمد

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابهر محمد رضا ذوالقدری ها در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره تخم مرغ اظهار کرد: رنگ آمیزی تخم مرغ ها از سنت های دیرینه ما ایرانیان است که زندگی شهر نشینی وپیشرفت فنا وری سبب به فراموشی سپرده شدن این سنت ها شده است .

وی با اشاره به برگزاری جشنواره رنگ آمیزی تخم مرغ در ابهر تصریح کرد: برگزاری این چنین مسابقاتی سبب آشنایی نسل جدید با فرهنگ وسنت های گذشته می شود

وی با بیان اینکه هنرهای که ریشه در فرهنگ ما دارد فراموش نخواهد شد گفت :هنرهایی مانند رنگ آمیزی تخم مرغ چون اصالت داشته وریشه در تمدن ما دارد فراموش نخواهد شد که از نمونه های بارز آن می توان به استفاده ازسبک معماری های قدیم در معماری های جدید هستیم .

وی بابیان اینکه در کنار انجام اقدامات عمرانی ورسیدگی به زیبا یی ونظافت شهر مردم انتظار انجام کارهای فرهنگی را نیز از شهرداری دارند افزود : انجام پروژه هایی که با مشارکت شهروندان انجام می شود برای شهرداری لذت بخش است.

وی ادامه داد : حضور مردم حتی بدون دعوت در برنامه های فرهنگی شهرداری مشوق و دلگرمی برای برگزار کنندگان است تصریح کرد: در اجرای تمام برنامه های فرهنگی تلاش شده است که از مشارکت مردم بهره گرفته شود.

شهردار ابهر با تاکید بر ضرورت تداوم این برنامه ها ادامه داد: برنامه های فرهنگی در شادابی نشاط وسلامت روانی جامعه تاثیر گذار است .

در ادامه این جلسه نجیب حسینی عضو شورا اظهار کرد: فرهنگ یک معقوله بسیار گسترده است وبا مقوله ای که مردم به صورت روزانه با آن در گیر هستند فرق دارد.

وی با اشاره به اینکه برنامه های مختلفی در سطح شهر توسط شهرداری پیشنهاد شده بود تاکید کرد: در کمیسیون فرهنگی کلیات تمام طرح های فرهنگی که از طرف شهرداری وانجمن های مختلف به شورا پیشنهاد شده بود تصویب شد