در گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدربه همت شهرداری ابهر چشن رهایی از اعتیاددر پارک پردیس ابهر برگزار شد.

در این مراسم فرماندار شهرستان ابهر  بر لزوم نقش آفرینی سمن ها در پیشگیری از اعتیاد وکاهش آسیب های آن تاکید  کرد

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابهر علی حیدری در همایش رها یا فتگان از اعتیادشهرستان ابهر اظهار کرد:اعتیاد  یکی از بزرگترین چالش های دهه های اخیر است که همه باید در برابر آن احساس  مسولیت کنند.

وی با بیان  اینکه انسان بنا به ذات خودهمواره به دنبال تجربه های جدید ونو است اظهار کرد: علت اصلی این امر نیز این است که انسان گاهی فکر می کند تجربیات جدید آنها را به مراتب بالاتر می رساند اما هستند کسانی که راه را اشتباه می روند.

این مسئول با بیان اینکه برخی از افرادی که به دنبال کسب تجربیات جدید هستند در دام مواد مخدر گرفتار می شوند افزود:کسانی که گام در راه بهبودی ورهایی از این بلای خانمان سوز بر می دارند در واقع متوجه اشتباه خود شده واراده برای ترک اعتیاد دارند که این امر یکی از گام های اولیه برای رهایی از بند این بلای خانمان سوز است.

فرماندار ابهر با تاکید بر اینکه هیچ کس به اندازه فرد معتاد از بهبود خود خوشحال نمی شود افزود:بازگشت افراد معتاد به چرخه زندگی عادی علاوه بر اینکه به خانواده آنها سر وسامان می بخشد به نفع جامعه نیز است واز بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.

وی با اشاره به نقش  موثر بخش خصوصی به ویژه سمن ها در حوزه مبارزه با مواد مخدرتصریح کرد:این افراد کسانی هستند که بدون هیچ چشم داشتی در این عرصه قدم گذاشته که باید از ظرفیت  آنها  به نحو احسن بهره گرفت.

در ادامه این مراسم نیز داود مرسلی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ابهر با بیان این که جامعه معتادین در مقایسه با آمار ۱۵۰ هزلر نفری که در سطح شهرستان ابهر داریم حتی به نیم درصد هم نمی رسد اظهار کرذ:اگر برای داشتن جامعه ای عاری از آسیب های اجتماعی دست به دست هم دهیم دیگر اعتیاد حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

وی بابیان اینکه با همکاری خیرین ،موسسات خیریه مسئولین دستگاه های اجرایی وکمپ ها ومسئولان تا کنون۱۴۶ نفر معتاد که از لحاظ عاطفی،اقتصادی وخانوادگی در مرز بحرانی قرار داشتند شناسایی وتحویل کمپ ها شدند افزود:استارت این کار از ۷ ماه پیش زده شده است وخروجی این کار تا کنون  پاکی ۱۲۱ نفر از بیماران وبازگشت آنها به آغوش خانواده است.

این مسئول با بیان اینکه حلقه مفقوده درمان اعتیاد بحث اشتغال زایی بیماران معتاد است تصریح کرد: با همکاری بسیاری از خیرین به ویژه خیرین هیدجی اولین  کارگاه تولیدی کفش طی  هفته آینده برای اشتغال معتادان بهبود یافته افتتاح خواهد شد که در فاز اول برای ۳۱ نفر ودر ادامه ۶۰ نفر در این حوزه مشغول به کار خواهند شد.

مرسلی با بیان اینکه این مطلب که فاز بعدی ایجاد اشتغال برای رهایی یافتگان از بند  موادمخدر نیز در شهر ابهر کلید خواهد خورد ادامه داد: این واحد در زمینه تولید لباس های بیمارستانی است که با همکاری مسئولین امید واریم برای  ۲۰ تا۴۰نفر در این واحد اشتغال زایی انجام شود.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر  تاکید کرد:فاز سوم ایجاد اشتغال  برای بهبود یافتگان نیز برای ۳۰ تا ۴۰ نفر اشتغال زایی صورت خواهد گرفت.

مرسلی با تاکید برنقش موثر اقدامات فرهنگی در پیشگیری از اعتیاد بیان کرد:باتمام قو ت با  رویکرد فرهنگی و اشتغال زایی برای بیماران پاک شده در راستای مبارزه با مواد مخدر گام خواهیم برداشت .

فرمانده انتظامی ابهر با بیان اینکه ترویج گسترش  مصرف مواد مخدر بزرگترین حربه دشمنان برای به زانو در آوردن ملت ها ست ادامه داد: خانواده ها با ارائه آموزش های لازم به فرزندان نقش موثری در پیشگیری از این بلای خانمان سوز ایفا می کنند.

گفتنی است در ابتدای این مراسم اجرای ورزش باستانی زور خانه ای توسط انجمن کنکره ۶۰ با هنر مندی مر شد توانمند شهر جناب آقای مرشد محمد کتابی فرد اجرا شد وهمچنین در حاشیه این مراسم نمایشگاه دستاوردهای گروه ها وکمپ های در اختیار فعالیت های خود را در معرض عموم قرار دادند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم ازتعدادی از ره  یافتگان  از بند اعتیا د از طرف شهرداری ابهر لوح تقدیر وجوایری اهدا گردید