به مناسبت هفته دولت، پارک شناط که از مطالبات چندین ساله مردم ابهر بود، کلنگ‌زنی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا ذوالقدریهادر حاشیه کلنگ‌زنی پارک شناط ابهر با بیان این‌که برای احداث این پارک در فاز اول ۷۰۰۰ مترمربع زمین تملک شده است، اظهار کرد: کاربری زمین در نظر گرفته شده در طرح تفصیلی و جامع فضای سبز است و از نظر کارکرد نیز پارک در بهترین نقطه شهر قرار دارد.

 

وی با بیان این‌که مهم‌ترین ویژگی این پارک، قرار داشتن در ورودی شهر، نزدیکی به محل‌های پر جمعیت و دسترسی آسان است، تصریح کرد: برای تملک زمین پروژه یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان هزینه شده و ۳۵۰ میلیون تومان نیز برای هزینه‌های عمرانی در نظر گرفته شده است.

 

کلنگ‌زنی مجتمع پردیس ابهر، از دیگر پروژه‌هایی بود که به مناسبت هفته دولت توسط شهرداری ابهر کلنگ‌زنی شد که شهردار ابهر در حاشیه این مراسم نیز با بیان این‌که این پروژه یکی از نیازهای اساسی شهر است، بیان کرد: این پروژه نقش موثری در ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی شهر دارد.

 

وی با بیان این‌که مجتمع پردیس در چهار طبقه با کاربری پارکینگ، تجاری، سینما و رستوران خواهد بود، ادامه داد: پروژه در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع و در چهار طبقه با زیر بنای ۴۰۰۰ متر احداث خواهد شد.

 

ذوالقدریهابا اشاره به این‌که با بهره‌برداری از این پروژه تا حدی مشکل اقامتی شهر نیز حل خواهد شد، اظهار کرد: چندین سوئیت استاندارد برای تامین فضای اقامتی در پروژه در نظر گرفته شده است.

 

این مسئول با بیان این‌که تامین اعتبار یک میلیارد تومانی برای پروژه در بودجه سال‌جاری پیش‌بینی شده است، افزود: مجموعه هزینه برآورد شده بدون زمین در طرح توجیهی ۱۰ میلیارد تومان است.

 

کلنگ‌زنی عملیات اجرای فاز دوم ساماندهی پارک‌پردیس از سمت بلوار منابع طبیعی با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، بهره‌برداری از پروژه بهبود شبکه امور شهری با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال، بهره‌برداری از دیوار حفاظتی در مسیر سیل با اعتبار ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و بهره‌برداری از پروژه تعریض خیابان شهید رجایی شریف‌آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، از دیگر پروژه‌هایی بود که امروز توسط شهرداری ابهر به بهره‌برداری رسید.